VIDEO | BAYERN NU POATE SĂ TREACĂ DE LEIPZIG ŞI CADE PE LOCUL 3. CINE E LIDER ÎN BUNDESLIGA

Bundesliga Publicat pe 14 sep 2019

RB Leipzig şi Bayern au terminat la egalitate azi, 1-1, într-un meci din cadrul etapei a 4-a din Bundesliga. În direct pe LOOK SPORT 2, bavarezii au deschis scorul încă din minutul 3, prin Lewandowski, şi s-a jucat în continuare cu ocaziile.

Aşa cum se întâmplă de multe ori în astfel de situaţii, Bayern a fost pedepsită pentru lejeritatea cu care a irosit situaţiile de gol. În prelungirile primei reprize, la o fază care nu anunţa mare lucru, gazdele au primit un penalty, iar suedezul Forsberg a transformat cu siguranţă. În repriza secundă, ambele echipe au trecut pe lângă gol, însă scorul a rămas până la final cel stabilit în finalul primei reprize.

RB Leipzig este avantajată de acest rezultat de egalitate, Echipe din estul Germaniei este liderul surpriză după patru runde, cu 10 puncte, în timp ce Bayer este abia pe locul 3, cu 8 puncte, fiind devansată şi de Dortmund.