Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”
OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

VIDEO | BAYERN O CALCĂ ÎN PICIOARE PE DUSSELDORF ŞI SE APROPIE LA UN PUNCT DE LIDER

Bundesliga Publicat pe 23 nov 2019

Bayern a făcut instrucţie la Dusseldorf cu Fortuna, 4-0, într-un meci din etapa a 12-a din Bundesliga. În direct pe Look Sport 2, Benjamin Pavard a deschis scorul devreme, încă din minutul 12. Şi tot un francez, Corentin Tolisso, a dus scorul la 2-0 pentru Bayern (minutul 27), după care Gnabry a stabilit scorul primei reprize (3-0 din minutul 34).

Bavarezii au mai oprit turaţia motoarelor în partea a doua a jocului, dar chiar şi aşa au mai marcat o dată prin Coutinho, cu 20 de minute înainte de final. Fortuna - Bayern se termină 0-4, iar învingătorii acumulează 24 de puncte şi urcă pe locul secund, Lider este în cintinuare Monchengladbach, care are 25 de puncte, însă a pierdut azi clar la Berlin, 0-2 cu Union. De cealaltă parte, Fortuna Dusseldorf, învinsa celor de la Bayern, se află pe locul 14 cu 11 puncte.