VIDEO | Valtteri Bottas a semnat contractul! Înţelegerea e valabilă până în 2021 VIDEO | Valtteri Bottas a semnat contractul! Înţelegerea e valabilă până în 2021
Rivalii contestă trimiterea Stelei la barajul de promovare în Liga 3: "O decizie anapoda. O vom ataca!" Rivalii contestă trimiterea Stelei la barajul de promovare în Liga 3: "O decizie anapoda. O vom ataca!"
OFICIAL | Manuel Pellegrini, back in bussines! Antrenorul s-a întors în fotbal după 6 luni de pauză OFICIAL | Manuel Pellegrini, back in bussines! Antrenorul s-a întors în fotbal după 6 luni de pauză
Concurenţă pentru Simona: 11 jucătoare de top 30 WTA joacă la Palermo Concurenţă pentru Simona: 11 jucătoare de top 30 WTA joacă la Palermo
FCSB şi Craiova s-au zgârcit la bani, dar acum fotbalistul poate da lovitura. E dorit într-un campionat important şi se oferă câteva milioane de euro pentru el FCSB şi Craiova s-au zgârcit la bani, dar acum fotbalistul poate da lovitura. E dorit într-un campionat important şi se oferă câteva milioane de euro pentru el
Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav" Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav"

VIDEO | BAYERN O CALCĂ ÎN PICIOARE PE DUSSELDORF ŞI SE APROPIE LA UN PUNCT DE LIDER

Bundesliga Publicat pe 23 nov 2019

Bayern a făcut instrucţie la Dusseldorf cu Fortuna, 4-0, într-un meci din etapa a 12-a din Bundesliga. În direct pe Look Sport 2, Benjamin Pavard a deschis scorul devreme, încă din minutul 12. Şi tot un francez, Corentin Tolisso, a dus scorul la 2-0 pentru Bayern (minutul 27), după care Gnabry a stabilit scorul primei reprize (3-0 din minutul 34).

Bavarezii au mai oprit turaţia motoarelor în partea a doua a jocului, dar chiar şi aşa au mai marcat o dată prin Coutinho, cu 20 de minute înainte de final. Fortuna - Bayern se termină 0-4, iar învingătorii acumulează 24 de puncte şi urcă pe locul secund, Lider este în cintinuare Monchengladbach, care are 25 de puncte, însă a pierdut azi clar la Berlin, 0-2 cu Union. De cealaltă parte, Fortuna Dusseldorf, învinsa celor de la Bayern, se află pe locul 14 cu 11 puncte.