Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor
Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024
Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO

VIDEO | BAYERN SE IMPUNE LA MAINZ ŞI TRECE PE PRIMUL LOC ÎN BUNDESLIGA

Bundesliga Publicat pe 1 feb 2020

Bayern Munchen s-a impus în deplasare, 3-1 cu Mainz, într-un meci din etapa a 20-a din Bundesliga. În direct pe Look Sport 2, bavarezii au tranşat meciul în favoarea lor clar încă din prima jumătate de oră. Lewandowski (minutul 8), Muller (14) şi Alcantara (26) au dus scorul la 3-0 în favoarea lui Bayern. Gazdele au marcat golul de onoare în ultimul minut al primei reprize, după care în partea secundă tabela a rămas neschimbată.

Bayern câştigă, face 42 de puncte şi trece în sfârşit pe primul loc. Totuşi, bavarezii ar putea să fie depăşiţi din nou de Leipzig, care are 40 de puncte şi un meci mai puţin. Leipzig – Borussia Mochengladbach, unul dintre derby-urile din Bundesliga, se vede azi, de la 19.30, în direct pe Look Sport.