VIDEO | BAYERN SE IMPUNE LA MAINZ ȘI TRECE PE PRIMUL LOC ÎN BUNDESLIGA - LOOKSPORT
Bundesliga Noutăți Video

VIDEO | BAYERN SE IMPUNE LA MAINZ ȘI TRECE PE PRIMUL LOC ÎN BUNDESLIGA

Bayern Munchen s-a impus în deplasare, 3-1 cu Mainz, într-un meci din etapa a 20-a din Bundesliga. În direct pe Look Sport 2, bavarezii au tranșat meciul în favoarea lor clar încă din prima jumătate de oră. Lewandowski (minutul 8), Muller (14) și Alcantara (26) au dus scorul la 3-0 în favoarea lui Bayern. Gazdele au marcat golul de onoare în ultimul minut al primei reprize, după care în partea secundă tabela a rămas neschimbată.

Bayern câștigă, face 42 de puncte și trece în sfârșit pe primul loc. Totuși, bavarezii ar putea să fie depășiți din nou de Leipzig, care are 40 de puncte și un meci mai puțin. Leipzig – Borussia Mochengladbach, unul dintre derby-urile din Bundesliga, se vede azi, de la 19.30, în direct pe Look Sport.