VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | Bayern tremură cu codaşa Augsburg şi câştigă chinuit. Bavarezii conduc în clasament şi au 4 puncte peste Dortmund

Fotbal Internațional Publicat pe 8 mar 2020

Bayern Munchen s-a impus azi, pe teren propriu, 2-0 cu Augsburg, într-un meci din etapa a 25-a din Bundesliga. După o primă repriză albă, Muller a deschis scorul în minutul 53, după o pasă de la Boateng. Augsburg a pus stăpânire pe joc şi a ratat o sumedenie de ocazii, însă cei care au marcat au fost tot bavarezii. În minutele suplimentare, Gnabry l-a văzut pe Goretzka, iar acesta l-a învins de la numai câţiva metri pe Luthe şi a stabilit scorul final.

Bayern câştigă la final cu 2-0 şi face 55 de puncte, cu 4 mai multe decât echipa de pe 2, Dortmund, şi cu 5 mai multe decât Leipzig. Augsburg stă însă mult mai prost. După eşecul de la Munchen, Augsburg rămâne cu  27 de puncte şi e doar pe locul 14.