VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi
OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese" OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese"
Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani
Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3 Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3
ULTIMA ORĂ | E clar! Ioan Andone nu mai revine la Dinamo. "Fălcosul", noul preşedinte al echipei FC Voluntari ULTIMA ORĂ | E clar! Ioan Andone nu mai revine la Dinamo. "Fălcosul", noul preşedinte al echipei FC Voluntari
OFICIAL | Steaua a fost desemnată campioană! OFICIAL | Steaua a fost desemnată campioană!

VIDEO | BENFICA DĂ LOVITURA PE TERENUL LUI GUIMARAES ŞI SE DISTANŢEAZĂ DE RIVALA PORTO

Video Publicat pe 5 ian 2020

Benfica Lisabona a câştigat partida disputată în deplasare cu Guimaraes, 1-0, şi se menţine pe primul loc în Primeira Liga. Unicul gol al meciului, care a fost transmis în direct de Look Sport, a fost reuşit de Cervi, în minutul 23. În minutele suplimentare gazdele au rămas în inferioritate, însă deja zarurile erau oricum aruncate.

După acest succes, Benfica se distanţează la 7 puncte de rivala FC Porto. Echipa din capitala Portugaliei este lider cu 42 de puncte, în timp ce „duşmanii” din oraşul vinului se află pe locul secund. De cealaltă parte, adversara de azi a Benficăi, Guimaraes, are 21 de puncte şi este pe locul 5.