CFR Cluj îşi poate pierde titularul gratis! Fotbalistul care a adus două titluri vrea să plece în iunie CFR Cluj îşi poate pierde titularul gratis! Fotbalistul care a adus două titluri vrea să plece în iunie
De ce nu anunţă cluburile din Premier League scăderi salariale la nivelul jucătorilor! Măsura ar putea reprezenta un dezastru De ce nu anunţă cluburile din Premier League scăderi salariale la nivelul jucătorilor! Măsura ar putea reprezenta un dezastru
Ianis Hagi din ce în ce mai iubit la Rangers. Reacţiile fanilor spun totul Ianis Hagi din ce în ce mai iubit la Rangers. Reacţiile fanilor spun totul
"Renunţând astăzi, salvăm ziua de mâine! Asta ar fi cea mai mare ruşine". Mircea Lucescu, mesaj ferm pentru lumea fotbalului "Renunţând astăzi, salvăm ziua de mâine! Asta ar fi cea mai mare ruşine". Mircea Lucescu, mesaj ferm pentru lumea fotbalului
Ionuţ Radu pleacă de la Parma în vară! Unde ajunge portarul român Ionuţ Radu pleacă de la Parma în vară! Unde ajunge portarul român
#MeciulZilei | Zile pline de fotbal la Look Plus şi Look Sport! Dăm replay la cele mai tari meciuri ale sezonului #MeciulZilei | Zile pline de fotbal la Look Plus şi Look Sport! Dăm replay la cele mai tari meciuri ale sezonului

VIDEO | BENFICA S-A IMPUS ÎN PENULTIMUL MINUT CU MODESTA AVES

Video Publicat pe 11 ian 2020

Benfica Lisabona a câştigat azi, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 16-a a primei ligi portugheze, 2-1 cu Aves. În direct pe Look Sport 2, iranianul Mehrdad Mohammadi a deschis scorul după 20 de minute de joc, iar oaspeţii au fost la un pas să dea lovitura pe Estadio Da Luz. Nu s-a întâmplat aşa, pentru că Benfica a avut un finish bun, iar Pizzi (minutul 76, penalty) şi Almeida (89) au adus in extremis victoria echipei din capitala Portugaliei.

După acest succes, Benfica face 45 de puncte şi se menţine pe prima poziţie, la 4 lungimi de echipa de pe locul secund, Porto. De cealaltă parte, Aves e ultima cu 6 puncte din 16 meciuri şi pare condamnată la retrogradare.