Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

VIDEO | BENFICA S-A IMPUS ÎN PENULTIMUL MINUT CU MODESTA AVES

Video Publicat pe 11 ian 2020

Benfica Lisabona a câştigat azi, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 16-a a primei ligi portugheze, 2-1 cu Aves. În direct pe Look Sport 2, iranianul Mehrdad Mohammadi a deschis scorul după 20 de minute de joc, iar oaspeţii au fost la un pas să dea lovitura pe Estadio Da Luz. Nu s-a întâmplat aşa, pentru că Benfica a avut un finish bun, iar Pizzi (minutul 76, penalty) şi Almeida (89) au adus in extremis victoria echipei din capitala Portugaliei.

După acest succes, Benfica face 45 de puncte şi se menţine pe prima poziţie, la 4 lungimi de echipa de pe locul secund, Porto. De cealaltă parte, Aves e ultima cu 6 puncte din 16 meciuri şi pare condamnată la retrogradare.