Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord
La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren
”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată ”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată
E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar

VIDEO | Beşiktaş - Gaziantep 2-1. Maxim şi Toşca, învinşi pe terenul noului lider din Superliga Turciei

Superlig Publicat pe 6 mar 2021
Beşiktaş s-a impus în acestă seară, pe teren propriu, 2-1 cu Gaziantep, echipă la care Toşca a fost integralist, iar Maxim a evoluat titular şi s-a aflat pe teren până în minutul 78, când a fost înlocuit de Bilal Basacikoglu. De asemenea, Junior Morais, brazilianul care a evoluat în trecut la Astra şi FCSB, a intrat pe teren în minutul 37.
Gazdele au lovit primele relativ rapid, din minutul 15, când camerunezul Vincent Aboubakar a marcat după o pasă primită de la algerianul Ghezzal. Gaziantep a încercat fără succes să revină în joc, iar după primele 45 de minute „Vulturii negri” conduceau cu 1-0.
Beşiktaş a fost echipa mai matură şi după reluarea jocului, în repriza secundă. Inevitabil, tot ei au marcat, în minutul 72, când acelaşi Aboubakar a reuşit „dubla”.
Oaspeţii au atacat cu disperare şi au reuşit să marcheze şi ei, dar golul a fost tardiv. În minutul 90, Nouha Dicko, atacantul din Mali din lotul lui Gaziantep a transformat un penalty şi a aprins finalul, însă Beşiktaş a rezistat în minutele adiţionale şi s-a impus la final cu 2-1.

După acest succes, „Vulturii negri” acumulează 60 de puncte şi urcă pe primul loc. În acest sezon, lupta la vârf se dă între marile forţe din Istanbul, Beşiktaş, Galatasaray şi Fenerbahce. Galatasaray este pe 2 cu 57 de puncte, iar Fenerbahce e pe 3 cu 55 de puncte. Gaziantep are în acest moment 47 de puncte şi e pe poziţia a şaptea.