A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off
NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid

VIDEO | BLESTEMUL ELIMINĂRILOR. MONACO, AL TREILEA MECI CONSECUTIV JUCAT ÎN INFERIORITATE

Ligue 1 Publicat pe 25 aug 2019

Monaco nu scapă de probleme nici după etapa a 3-a a Ligue 1. Deşi a întâlnit un adversar abordabil, echipa din Principat s-a împiedicat şi în faţa lui Nimes, terminând la egalitate un meci în care a avut avantaj de două goluri.

Silmani, în minutul 39 şi Ben Yedder, 6 minute mai târziu, au adus-o pe Monaco în avantaj şi totul părea să decurgă conform planului pentru gazde. Începutul dezastrului a venit la 10 minute după reluare. Jemerson a fost trimis la cabine după un fault dur. Arbitrul, care i-a acordat iniţial doar cartonaşul galben, a revenit şi i-a arătat cartonaşil roşu după intervenţia VAR.

Nimes nu s-a lăsat invitată prea mult şi a mizat totul pe cartea atacului, profitând de omul în plus. Şi după ce Philippoteaux a redus din handicap, în minutul 70, nou intratul Denkey a restabilit egalitatea, în minutul 82, şi le-a adus oaspeţilor un egal nesperat.

Monaco este la al treilea meci consecutiv din tot atâtea disputate în acest start de Ligue 1, în care a jucat în inferioritate. În etapa inaugurală, în derby-ul cu Lyon (0-3), Cesc Fabregas a fost eliminat, iar cu Metz (0-3) a văzut Ruben Aguilar a văzut cartonaşul roşu. De fiecare dată eliminările au costat-o pe Monaco, echipă care se vede acum pe 19, antepenultimul, cu numai un punct în clasament.