Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | BOGDAN ANDONE, DEBUT CU DREPTUL LA ASTRA. GIURGIUVENII CÂŞTIGĂ LA SFÂNTU GHEORGHE ŞI REVIN PE LOC DE PLAY-OFF

Video Publicat pe 20 oct 2019

Astra Giurgiu s-a impus în deplasare, 3-2 cu Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci transmis în direct de LOOK PLUS. Gazdele au marcat primele şi au făcut-o rapid, prin Karanovic, în minutul 14. Oaspeţii au revenit, profitând de erorile imense ale ardelenilor, şi a marcat de două ori în două minute, preluând conducerea. Mai întâi a fost autogolul lui Tincu, în minutul 31, pentru ca imediat după să înscrie Budescu.

În repriza secundă, Răduţ a dus scorul la 3-1 în favoare giurgiuvenilor, în minutul 76, dar echipa Sepsi a revenit în joc 4 minute mai târziu, când Vasvari a transformat un penalty. Totuşi, Astra a rezistat pe final şi a reuşit să se impună cu 3-2, la debutul lui Bogdan Andone pe banca giurgiuvenilor. Rezultatul o duce pe Astra pe locul 5, cu 19 puncte. În schimb, lucrurile se complică pentru Sepsi, care e acum în afara locurilor care duc în play-off. Echipa din Sfântu Gheorghe e pe locul 9 şi are 15 puncte în acest moment.