Nagelsmann cel Mare! VIDEO | Leipzig dă lovitura în minutul 88, bate Atletico cu 2-1 şi merge în semifinale! Nagelsmann cel Mare! VIDEO | Leipzig dă lovitura în minutul 88, bate Atletico cu 2-1 şi merge în semifinale!
Serena Williams, victorie în primul mare meci după pandemia de COVID-19: trei seturi în al 31-lea "blockbuster" cu sora Venus Serena Williams, victorie în primul mare meci după pandemia de COVID-19: trei seturi în al 31-lea "blockbuster" cu sora Venus
Cristi Borcea, prima reacţie după vânzarea lui Dinamo. Condiţia pentru mari performanţe în viitor: "Doar dacă e gata şi stadionul" Cristi Borcea, prima reacţie după vânzarea lui Dinamo. Condiţia pentru mari performanţe în viitor: "Doar dacă e gata şi stadionul"
Cinci cazuri de coronavirus la Malaga. Şi Darwin Machis, de la Granada, este infectat Cinci cazuri de coronavirus la Malaga. Şi Darwin Machis, de la Granada, este infectat
Cum a comentat Lucescu ”trădarea” deceniului în fotbalul din Ucraina. ”Pentru Şahtior rămân o legendă, însă aveam nevoie de competiţie, să fiu pe teren, să simt atmosfera” Cum a comentat Lucescu ”trădarea” deceniului în fotbalul din Ucraina. ”Pentru Şahtior rămân o legendă, însă aveam nevoie de competiţie, să fiu pe teren, să simt atmosfera”
Cosmin Contra, marea lovitură a spaniolilor? "Am un precontract semnat cu el!" Cosmin Contra, marea lovitură a spaniolilor? "Am un precontract semnat cu el!"

VIDEO | Bogdan Stancu e de neoprit! Gol şi pasă de gol pentru "Motan" în ultimul meci din Turcia

Superlig Publicat pe 12 iul 2020

Fotbalistul echipei Genclerbirligi, Bogdan Stancu, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Goztepe Izmir, în etapa a XXXII-a a campionatului Turciei.

Stancu a marcat în minutul 45+2. De asemenea, jucătorul român a pasat decisiv pentru Sio, în minutul 33.

Al treilea gol al învingătorilor a fost marcat de Sessegnon, în minutul 75, din penalti.

Pentru Goztepe a înscris Ozturk ’90.

Bogdan Stancu a jucat până în minutul 88. Pentru Stancu au fost al 14-lea gol şi al cincilea assist din acest sezon, cel mai reuşit din cariera sa din acest punct de vedere.