E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

VIDEO | Borussia Dortmund a ratat şansa să urce pe locul 2 în Bundesliga. S-a împiedicat de ”lanterna roşie”, Mainz

Bundesliga Publicat pe 16 ian 2021

Borussia Dortmund a remizat în etapa a 16-a din Bundesliga, cu Mainz (scor 1-1), echipă clasată pe ultimul loc înaintea startului rundei. La pauză, scorul a fost 0-0, dar o reuşită a lui Haaland a fost anulată pentru ofside.

Norvegianul a introdus balonul în poartă încă din minutul 2, dar după ce arbitrul a analizat faza video a anulat reuşita. Deşi Dortmund a continuat să atace, nu a reuşit să marcheze în prima repriză, în ciuda faptului că a cadrat şase şuturi.

În partea a doua, Mainz a dat lovitura şi a deschis scorul după pauză, în minutul 57, prin Oztunali, din pasa lui Latza. Apoi, Borussia Dortmund a egalat în minutul 73, prin Meunier. A avut chiar şansa să treacă în avantaj şi, poate, să ia cele 3 puncte, dar a ratat o lovitură de pedeapsă. Reus nu a reuşit să înscrie de la punctul cu var, în minutul 76.

Astfel, Dortmund a ratat ocazia să urce pe locul 2 în Bundesliga. După 16 etape are 29 de puncte, în timp ce liderul Bayern Munchen, în 15 meciuri, are 33 de puncte. Locul 2 este ocupat de Red Bull Leipzig, 32 de puncte în 16 meciuri.

Mainz e penultima în Bundesliga în urma acestui rezultat de egalitate, cu 7 puncte, la egalitate cu ultimul loc, Schalke 04.