Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”
OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

VIDEO | BOTOŞANIUL CÂŞTIGĂ CU EMOŢII ÎN FAŢA LUI HERMANNSTADT ŞI REVINE PE LOC DE PLAY-OFF. CINE E MAREA PERDANTĂ

Video Publicat pe 10 feb 2020

FC Botoşani s-a impus în această seară, la limită, 2-1, pe teren propriu, în compania echipe Hermannstadt Sibiu, într-un meci din etapa a 24-a din Liga 1. În direct pe Look Sport, croatul Gabriel Debeljuh a deschis scorul în minutul 29, dar ardelenii nu s-au putut bucura prea mult. Peste exact 5 minute, Botoşaniul a egalat prin Ofosu, care l-a învins pe portarul Cristiano.

Moldovenii au dat lovitura în minutul 81, când Marko Dugandzic a marcat golul victoriei. Un gol care o readuce pe echipa din nordul ţării pe loc de play-off. În acest moment, FC Botoşani are 39 de puncte şi se află pe poziţia a cincea. Sub echipa din Moldova se găseşte, pe locul 6, ultimul care asigură prezenţa în play-off, Viitorul, care are 38 de puncte. Marea perdantă după meciurile acestei runde este Gaz Metan Mediaş, care a căzut de pe locul 6 pe 7 şi are 37 de puncte.

Învinsa de azi a Botoşaniului, Hermannstadt, rămâne cu 24 de puncte pe locul 10. Sibienii vor înfrunta etapa viitoare pe Astra, pe teren propriu.