VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri

VIDEO | CALIFICARE DRAMATICĂ PENTRU TOTTENHAM. MOMENTELE ÎN CARE VAR A DECIS RETURUL CU CITY

Video Publicat pe 18 apr 2019

Tottenham a ajuns în careul de aşi ai Ligii Campionilor, după cel mai spectaculos joc din sferturi. Învinsă cu 1-0 în tur, Manchester City a început perfect. Raheem Sterling a primit o pasă de la De Bruyne şi l-a învins pe Lloris. Heung-Min Son a egalat pentru londonezi. Acelaşi jucător a adus-o pe Tottenham la conducere, după o execuţie fabuloasă.

Cetăţenii nu s-au lăsat, iar Bernardo Silva a făcut 2-2. Recitalul de pe teren a continuat în minutul 20, când Sterling a readus-o pe City în avantaj. În partea a doua, echipa lui Guardiola a făcut 4-2, prin Sergio Aguero. La acest scor, Manchester City era calificată în semifinalele Champions League.

Tottenham şi-a revenit, însă, din nou. Fernando Llorente a marcat pentru 3-4 cu o lovitură de cap. La această fază, gazdele au reclamat un henţ. Cu toate acestea, centralul a validat golul după consultarea probei video. Prelungirile au adus şi cel mai tensionat moment al jocului. Sterling a înscris pentru 5-3, iar City se vedea deja în semifinale. Situaţia s-a răsturnat, însă, după doar un minut. Golul a fost anulat pe motiv de offside. Tottenham se pregăteşte acum de duelul cu Ajax, pentru un loc în finala Ligii.