Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

Handbal masculin | CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi CSM Bucureşti s-au calificat în semifinalele Cupei României
După faptă, şi răsplată! Jucătorul din Bundesliga care a refuzat să facă deplasarea cu echipa, suspendat şi amendat După faptă, şi răsplată! Jucătorul din Bundesliga care a refuzat să facă deplasarea cu echipa, suspendat şi amendat
VIDEO | UBT Cluj, calificare fără emoţii în semifinalele Ligii Naţionale. Dinamo nu a putut opune rezistanţă VIDEO | UBT Cluj, calificare fără emoţii în semifinalele Ligii Naţionale. Dinamo nu a putut opune rezistanţă
Dan Şucu anunţă reconstrucţie totală la Rapid: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă! ” Dan Şucu anunţă reconstrucţie totală la Rapid: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă! ”
Harry Kane nu a mai ezitat şi a spus lucrurilor pe nume: ”Un sezon dezamăgitor!”

VIDEO | Campioana Angliei e în criză! Liverpool - Burnley 0-1. 'Cormoranii', fără victorie în ultimele cinci meciuri în Premier League

Premier League Publicat de Andrei Ionascu pe 22 ian 2021

Liverpool a pierdut meciul de pe teren propriu cu Burnley, scor 0-1, în etapa a 18-a din Premier League. 'Cormoranii' au cinci partide consecutive fără victorie şi sunt la şase puncte de liderul Manchester United.

Liverpool a dominat meciul de pe ‘Anfield’, raportul ocaziilor de gol fiind 27-6, iar posesia echipei lui Jurgen Klopp a fost de 71%.

Fără Salah şi Firmino până în minutul 57, Liverpool a ratat mai multe şanse bune. Înainte de finalul primei reprize, Origi a scăpat singur cu portarul, dar a trimis mingea în bara transversală.

Burnley a dat lovitura în minutul 83, din penalty. Portarul Alisson a avut o intervenţie neglijentă, iar Ashley Barnes a transformat lovitura de la 11 metri.

Este criză la Liverpool, care a câştigat doar trei puncte în ultimele cinci meciuri, având un singur gol marcat.

Înaintea derby-ului cu Tottenham, din 28 ianuarie, Liverpool ocupă locul 4 în clasament. De cealaltă parte, Burnley s-a îndepărtat de zona retrogradării.

Sursa foto: Twitter Liverpool FC