Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav" Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav"
Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul
VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi
OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese" OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese"
Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani
Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3 Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3

VIDEO | CÂND FOTBALUL DEVINE SIMPLU: PASĂ SUAREZ, GOL MESSI ŞI BARCELONA OBŢINE 3 PUNCTE URIAŞE ÎN DERBY-UL DE PE „WANDA METROPOLITANO”

Video Publicat pe 2 dec 2019

Barcelona a reuşit să se impună în deplasare cu Atletico Madrid, 1-0, în derby-ul campionatului spaniol. În direct pe Look Sport, Messi a înscris unicul gol al meciului, cu 4 minute înainte de final, după un un-doi rapid cu Suarez.

Graţie acestei victorii, Barcelona face 31 de puncte şi revine pe primul loc, la egalitate cu Real Madrid, dar cu un golaveraj ceva mai bun. De cealaltă parte, Atletico are în acest moment 26 de puncte şi se află abia pe poziţia a şasea în La Liga.