Roma - ŢSKA Sofia 0-0. Italienii se împiedică pe teren propriu şi nu reuşesc să profite de semieşecul CFR-ului cu Young Boys Roma - ŢSKA Sofia 0-0. Italienii se împiedică pe teren propriu şi nu reuşesc să profite de semieşecul CFR-ului cu Young Boys
VIDEO | Rangers - Lech Poznan 1-0. Rezerva Morelos i-a salvat pe scoţieni. Ianis Hagi, o nouă evoluţie modestă VIDEO | Rangers - Lech Poznan 1-0. Rezerva Morelos i-a salvat pe scoţieni. Ianis Hagi, o nouă evoluţie modestă
VIDEO | CFR Cluj - Young Boys 1-1. Campioana a condus, dar a ratat victoria VIDEO | CFR Cluj - Young Boys 1-1. Campioana a condus, dar a ratat victoria
Slavia Praga - Leverkusen 1-0. Una caldă, alta rece pentru Stanciu. VIDEO: A ratat un penalty, dar a dat pasa de gol Slavia Praga - Leverkusen 1-0. Una caldă, alta rece pentru Stanciu. VIDEO: A ratat un penalty, dar a dat pasa de gol
VIDEO: Dublu ghinion pentru Dan Petrescu. Vinicius s-a accidentat după doar 14 minute, iar rezerva sa este de asemenea indisponibilă VIDEO: Dublu ghinion pentru Dan Petrescu. Vinicius s-a accidentat după doar 14 minute, iar rezerva sa este de asemenea indisponibilă
Pelici, modest, după ce a zdrobit Rapidul. ”Este important să rămânem echilibraţi, cu picioarele pe pământ şi să continuăm pe aceeaşi linie” Pelici, modest, după ce a zdrobit Rapidul. ”Este important să rămânem echilibraţi, cu picioarele pe pământ şi să continuăm pe aceeaşi linie”

VIDEO | Care Liverpool? Campionii Europei au pierdut la Madrid un meci în care n-au tras niciun şut pe poartă

Champions League Publicat pe 19 feb 2020

Deţinătoarea UEFA Champions League, Liverpool, pornea cu prima şansă în „dubla” cu Atletico Madrid. Socoteala de acasă nu s-a potrivit însă cu cea din târg, cel puţin în ce priveşte meciul tur, disputat în această seară pe „Wanda Metropolitano” şi transmis în direct pe Look Sport.

Echipa lui Jurgen Klopp a avut o evoluţie palidă şi chiar dacă a irosit câteva situaţii, a reuşit contraperformanţa de a nu trimite nici măcar un şut pe spaţiul porţii lui Oblak. În schimb, Atletico a marcat la prima oportunitate şi a reuşit să se apere aproape perfect. Unicul gol al partidei a fost semnat de Saul, după un corner, în minutul 4, şi le dă dreptul spaniolilor să viseze la o nouă seară magică la Liverpool şi la calificarea în sferturile UEFA Champions League.