Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

VIDEO | Cârţu surprinde. Alegerea la care nu s-ar fi gândit nimeni: "E cel mai bun din România!"

Superliga Publicat pe 12 iul 2020

Criticat de foarte multă lume din fotbalul românesc după gafa din derby-ul cu CFR Cluj, pierdut de FCSB cu 1-0, Ovidiu Popescu e sprijinit de Sorin Cârţu, cel care-l consideră cel mai bun mijlocaş defensiv din România.

Dacă despre Universitatea Craiova se spune că are o linie de mijloc foarte bună, cu Mateiu, Cicâldău şi Nistor, preşedintele oltenilor a oferit, duminică seară, o declaraţie care poate fi surprinzătoare pentru mulţi microbişti şi l-a pus pe Ovidiu Popescu în capul listei de jucători importanţi de la FCSB. A mers chiar mai departe şi l-a considerat pe cel poreclit cândva "Lampard" cel mai bun închizător din România: "FCSB e o echipă foarte bună. Să nu mai vorbim de mijloc, cu Moruţan, Ovidiu Popescu şi Tănase. Din punctul meu de vedere, Ovidiu Popescu e poate cel mai bun fundaş central defensiv din România!", a spus Cârţu, înaintea meciului din Bănie, în care Ovidiu Popescu a comis un penalty în minutul 22, când l-a faultat în careu pe Valentin Mihăilă.

De la reluarea campionatului, Ovidiu Popescu a fost unul dintre jucătorii constanţi ai vicecampioanei. A început în flancul stâng al apărării, apoi a mai fost folosit stoper, dar şi pe poziţia de bază, mijlocaş central defensiv.