VIDEO | CE AU LUAT PE „MERE” AU DAT PE „PERE”. DUPĂ CE A SMULS UN PUNCT CFR-ULUI, HERMANNSTADT NU REUȘEȘTE SĂ CÂȘTIGE DERBY-UL CODAȘELOR LA CLINCENI - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

Acdemica Clinceni și Hermannstadt au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci transmis în direct de Look Sport. Omul care a egalat CFR-ul în etapa trecută și a adus un punct important pentru sibieni, Petrișor Petrescu, a deschis scorul în Ilfov, în minutul 56. Cu un minut înainte de final, gazdele au reușit să egaleze, la o fază de atac ceva mai închegată. Slovacul Jakub Vojtus a fost atent la respingerea portarului sibian și a trimis în poartă, iar Clinceniul scoate in extremis un punct din acest meci.

După această remiză, Academica Clinceni face 19 puncte și se menține pe locul 11. De cealaltă parte, sibienii sunt abia penultimii și se află la trei lungimi în spatele ilfovenilor.