VIDEO | CE AU LUAT PE „MERE” AU DAT PE „PERE”. DUPĂ CE A SMULS UN PUNCT CFR-ULUI, HERMANNSTADT NU REUŞEŞTE SĂ CÂŞTIGE DERBY-UL CODAŞELOR LA CLINCENI

Video Publicat pe 4 dec 2019

Acdemica Clinceni şi Hermannstadt au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci transmis în direct de Look Sport. Omul care a egalat CFR-ul în etapa trecută şi a adus un punct important pentru sibieni, Petrişor Petrescu, a deschis scorul în Ilfov, în minutul 56. Cu un minut înainte de final, gazdele au reuşit să egaleze, la o fază de atac ceva mai închegată. Slovacul Jakub Vojtus a fost atent la respingerea portarului sibian şi a trimis în poartă, iar Clinceniul scoate in extremis un punct din acest meci.

După această remiză, Academica Clinceni face 19 puncte şi se menţine pe locul 11. De cealaltă parte, sibienii sunt abia penultimii şi se află la trei lungimi în spatele ilfovenilor.