VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

VIDEO | CE N-A VĂZUT PARISUL! PSG ERA CONDUSĂ ÎN MINUTUL 40 DE PENULTIMA ECHIPĂ DIN LIGUE 1 CU 3-0. CÂT S-A TERMINAT MECIUL

Video Publicat pe 15 feb 2020

PSG a terminat la egalitate cu Amiens, 4-4, într-un meci disputat în deplasare, în această seară, în campionatul Franţei. Partida a fost transmisă în direct de Look Sport şi a avut o desfăşurare halucinantă. Mai întâi, gazdele au condus în minutul 40 cu 3-0, goluri semnate de Guirassy (minutul 5), Kakuta (29) şi Diabate (40). Herrera a redus din diferenţă în ultimul minut al primei reprize, iar Amiens conducea la pauză cu 3-1.

După reluare, PSG a reuşit o răsturnare spectaculoasă pe tabelă. Kouassi a reuşit „dubla”, în decurs de 5 minute (60 şi 65), iar Icardi a adus echipa din capitala Franţei în avantaj, 4-3, din minutul 74. Doar că, în minutele suplimentare, Guirassy, omul care a dat startul nebuniei şi a deschis scorul, a şi închis tabela şi le-a adus celor de la Amiens o remiză nesperată.

După acest rezultat, PSG rămâne pe mai departe lider detaşat în Ligue 1, cu 62 de puncte, în timp ce Amiens e penultima şi are abia 21 de puncte.