Se amână reluarea Premier League. Decizia care îi vizează pe fotbalişti Se amână reluarea Premier League. Decizia care îi vizează pe fotbalişti
Capăt de linie pentru Quique Setien la Barcelona? Anunţul care îi dă fiori antrenorului sosit de la Betis Sevilla Capăt de linie pentru Quique Setien la Barcelona? Anunţul care îi dă fiori antrenorului sosit de la Betis Sevilla
Antrenorul echipei de baschet CS Transilvania Braşov, confirmat pozitiv cu noul coronavirus Antrenorul echipei de baschet CS Transilvania Braşov, confirmat pozitiv cu noul coronavirus
Gestul mişcător făcut de Neymar în plină criză provocată de pandemia de COVID-19. „Nu putea să rămână impasibil” Gestul mişcător făcut de Neymar în plină criză provocată de pandemia de COVID-19. „Nu putea să rămână impasibil”
Legătura dintre cazurile de COVID-19 de la Liverpool şi meciul liderului din Premier League cu Atletico Madrid. Explicaţia unui specialist Legătura dintre cazurile de COVID-19 de la Liverpool şi meciul liderului din Premier League cu Atletico Madrid. Explicaţia unui specialist
Bayern Munchen a luat o decizie în cazul lui Hansi Flick. Ce se întâmplă cu înlocuitorul lui Kovac Bayern Munchen a luat o decizie în cazul lui Hansi Flick. Ce se întâmplă cu înlocuitorul lui Kovac

VIDEO | CE N-A VĂZUT PARISUL! PSG ERA CONDUSĂ ÎN MINUTUL 40 DE PENULTIMA ECHIPĂ DIN LIGUE 1 CU 3-0. CÂT S-A TERMINAT MECIUL

Video Publicat pe 15 feb 2020

PSG a terminat la egalitate cu Amiens, 4-4, într-un meci disputat în deplasare, în această seară, în campionatul Franţei. Partida a fost transmisă în direct de Look Sport şi a avut o desfăşurare halucinantă. Mai întâi, gazdele au condus în minutul 40 cu 3-0, goluri semnate de Guirassy (minutul 5), Kakuta (29) şi Diabate (40). Herrera a redus din diferenţă în ultimul minut al primei reprize, iar Amiens conducea la pauză cu 3-1.

După reluare, PSG a reuşit o răsturnare spectaculoasă pe tabelă. Kouassi a reuşit „dubla”, în decurs de 5 minute (60 şi 65), iar Icardi a adus echipa din capitala Franţei în avantaj, 4-3, din minutul 74. Doar că, în minutele suplimentare, Guirassy, omul care a dat startul nebuniei şi a deschis scorul, a şi închis tabela şi le-a adus celor de la Amiens o remiză nesperată.

După acest rezultat, PSG rămâne pe mai departe lider detaşat în Ligue 1, cu 62 de puncte, în timp ce Amiens e penultima şi are abia 21 de puncte.