VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!

VIDEO | CE N-A VĂZUT PARISUL! STARURILE LUI PSG AU FOST ŢINUTE ÎN ŞAH DE MONACO

Ligue 1 Publicat pe 13 ian 2020

PSG şi Monaco au terminat la egalitate, 3-3, într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest sezon. În direct pe Look Sport, Neymar a deschis rapid scorul, încă din minutul 3, servit de Veratti. Monaco a trecut peste acest moment dificil şi a marcat de două ori consecutiv, prin Martins, în minutul 7, şi Ben Yedder (13). Spectacolul a continuat, iar PSG a lovit de două ori şi a preluat din nou conducerea.

Mai întâi Toure şi-a trimis mingea în propria poartă şi a restabilit egalitatea, după care, pe final de repriză, Neymar a reuşit „dubla” transformând un penalty obţinut de Mbappe.

Şi când se părea că nimic nu o poate opri pe PSG să ia toate punctele puse în joc, Monaco a găsit resursele să mai revină o dată. Algerianul Islam Slimani a fost deciziv şi a trimis mingea în poartă, cu 20 de minute înainte final. S-a terminat 3-3, rezultat care nu schimbă prea mult datele problemei în Ligue 1.

PSG rămâne lider şi face 46 de puncte, cu 5 mai multe decât echipa de pe locul secund, Marseille. De cealaltă parte, Monaco acumulează 29 de puncte şi e abia a opta, dar pare în revenire de formă. În acest moment, pe mongeasci îi despart doar 4 puncte de ocupanta locului 3, Rennes.