Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor
Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid
Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc” Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc”
Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”

VIDEO |CFR, BĂTUTĂ CU PROPRIILE ARME DE SLAVIA. CEHII SUNT CU UN PICIOR ÎN GRUPELE CHAMPIONS LEAGUE

greşească în multe situaţii.

Şi totuşi, CFR Cluj ar fi putut să marcheze prima, prin Ţucudean, însă portarul Kolar a avut un reflex de zile mari. Şi aşa cum se spune în fotbal, ocazia s-a răzbunat după nici două minute. Culmea, totul după o fază fixă, specialitatea casei în Gruia. Nicuşor Stanciu a executat excelent un corner trimiţând în afara careului, iar Lukas Masopust a reluat puternic de la circa 20 de metri şi l-a învins pe Arlauskis. Era doar minutul 28 şi cehii conduceau cu 1-0.

Clujenii au acuzat şocul, iar până la final nu le-a mai ieşit nimic. După reluare, Dan Petrescu a schimbat. L-a scos pe Ţucudean, departe de forma fizică ideală după perioada de inactivitate, şi l-a introdus pe Rondon. Iar atacantul trecut prin campionatul Portugaliei a ratat o nouă situaţie imensă, în minutul 51, când a luat la ţintă bara porţii praghezilor.

Campionii României au încercat în continuare să marcheze. Pentru asta, au atacat mult mai mult decât au făcut-o în prima parte a partidei, dar nu neapărat eficient. Chiar şi aşa, Omrani a avut şansa serii, după ce a fost faultat în careu de Olayinka, iar centralul Cüneyt Çakır a indicat punctul cu var, în minutul 79. Însă Omrani a executat slab, permiţându-i lui Kolar să respingă, iar meciul s-a încheiat până la urmă cu victoria Slaviei, care a acum are prima şansă la calificare. Totul se va decide însă în meciul retur, care se va disputa miercurea viitoare, de la ora 22.00, la Praga şi va fi transmis în direct de LOOK PLUS.