Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne
Plecarea lui Hagi de la Farul a fost anunţată, iar ”Regele” recunoaşte: ”Am declarat că mi-aş dori să antrenez şi o altă echipă.”
Anca Todoni, eliminată în optimi la turneul WTA 125 de la San Luis Anca Todoni, eliminată în optimi la turneul WTA 125 de la San Luis
Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu Locurile unde s-au desfăşurat Jocurile Olimpice din 1924 la Paris, o moştenire de patrimoniu
CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc CINEMARATON TV aniversează 7 ani cu un super concurs cu premii pentru iubitorii filmului românesc
Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport

VIDEO | CFR CLUJ A UITAT SĂ MAI CÂŞTIGE ÎN DEPLASARE. CAMPIONII S-AU ÎMPIEDICAT PE TERENUL PENULTIMEI CLASATE

Video Publicat pe 1 dec 2019

CFR Cluj a terminat la egalitate meciul disputat la Sibiu cu Hermannstadt, 1-1, din cadrul etapei a 18-a din Liga 1. În direct pe Look Plus, cele două echipe au avut o evoluţie palidă în prima repriză, însă jocul s-a încins în partea secundă.

Campionii en titre au pus o presiune sufocantă pe adversari, însă defensiva gazdelor a rezistat eroic, iar portarul Figueiredo a făcut un meci de excepţie. Clujenii au reuşit să deschidă scorul târziu, în minutul 79, atunci când Omrani, introdus de Dan Petrescu în locul lui Costache, a marcat cu sânge rece.

Bucuria oaspeţilor nu a ţinut însă mult. La o fază care nu anunţa absolut nimic, Paşcanu a făcut un henţ în interiorul careului, iar lovitura de la 11 metri a fost transformată în minutul 85 de Petrişor Petrescu. CFR s-a aruncat asupra adversarilor, dar n-a mai reuşit nimic în puţinele minute rămase.

CFR Cluj face 35 de puncte şi rămâne pe primul loc, în timp ce Hermannstadt este penultima în clasament cu doar 15 puncte.