Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint

VIDEO | CFR CLUJ PIERDE CU SCANDAL PRIMUL MECI DIN ACEST SEZON ÎN LIGA 1 ŞI CADE PE LOCUL 2

Superliga Publicat pe 31 aug 2019

Campioana CFR Cluj a suferit prima înfrângere în campionat, în direct pe LOOK PLUS, 2-3 pe terenul Astrei, într-un meci pe care l-a terminat cu doi jucători mai puţin pe teren şi cu Dan Petrescu în tribune. Eroul partidei a fost Sebastian Colţescu, care a scăpat meciul din mână şi a provocat multă nervozitate prin deciziile sale discutabile.

CFR Cluj a început mai bine, iar Păun a deschis scorul în minutul 27, cu o execuţie superbă. Şi, deşi clujenii păreau că sunt la cârma jocului. Gazdele au revenit 10 minute mai târziu. La o fază care nu anunţa absolut nimic, fostul jucător al astralilor a intervenit neglijent în careu şi i-a dat prilejul lui Sebastian Colţescu să arate punctul cu var. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Radunovic, însă nu avea să fie ultimul eveniment important al primei reprize. În minutul 42, acelaşi Colţescu i-a arătat galben uşor lui Michael Pereira, moment în care Dan Petrescu a izbucnit pe banca CFR-ului, cerându-i explicaţii arbitrului. A văzut în schimb cartonaşul roşu şi a fost obligat să meargă în tribună, însă s-a oprit pe culoar, alături de şefii Astrei, de unde a urmărit ultimele minute ale primei reprize.