VIDEO | CFR CLUJ, SALVATĂ DE VINICIUS ÎN MECIUL CU SEPSI! CAMPIONII AU CÂȘTIGAT PE FINAL ȘI SE MENȚIN PE PRIMUL LOC ÎN LIGA 1 - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

CFR Cluj s-a impus greu, 1-0, pe teren propriu, în compania celor de la Sepsi. În debutul partidei transmise în direct de Look Plus, Omrani a reușit să marcheze, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid (minutul 6). Campionii au pus sub o presiune constantă poarta lui Niczuly, dar au avut de așteptat până în minutul 86 pentru golul izbăvitor. Reușita i-a aparținut brazilianului Vinicius, care l-a învinscu o lovitură de cap din apropiere pe bravul portar al echipei din Sfântu Gheorghe.

După acest succes, CFR Cluj rămâne lider cu 38 de puncte, la 4 puncte de următoarea clasată, Astra Giurgiu, și la 8 de rivala FCSB, care însă are un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, Sepsi se află abia pe locul 10 cu 19 puncte și pare ieșită de tot din cărți din lupta pentru un loc în play-off.