Edi Iordănescu, în atenţia unui club mare din Arabia Saudită. I se oferă un salariu astronomic Edi Iordănescu, în atenţia unui club mare din Arabia Saudită. I se oferă un salariu astronomic
VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul
Sancţiune dură primită de Rapid, pentru materialele pirotehnice aruncate de fani pe teren la meciul cu Universitatea Craiova Sancţiune dură primită de Rapid, pentru materialele pirotehnice aruncate de fani pe teren la meciul cu Universitatea Craiova
Finala Ligii Naţionale debutează duminică, între campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea Finala Ligii Naţionale debutează duminică, între campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea
VIDEO | Fază tensionată în Liga 2! Florin Maxim a avut o dispută verbală cu un jucător de la Csikszereda VIDEO | Fază tensionată în Liga 2! Florin Maxim a avut o dispută verbală cu un jucător de la Csikszereda
”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor ”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor

VIDEO | CFR şi Celtic au remizat în Gruia, iar băieţii lui Dan Petrescu sunt obligaţi să câştige la Glasgow

Champions League Publicat pe 7 aug 2019

CFR Cluj şi Celtic au terminat la egalitate în această seară, în Gruia, într-un meci din prima manşă a turului 3 preliminar UEFA Champions League. După un început echilibrat, în care Omrani, Burcă şi Bordeianu au ratat, CFR a reuşit să deschidă scorul în minutul 28, la capătul unui contraatac de toată frumseţea. Lansat de Deac, care i-a trimis o pasă perfectă, Rondon a înscris cu sânge rece, pe sub portarul oaspeţilor.

Bucuria a durat mai puţin de 10 minute, pentru că, la o fază aparent banală, Forrest s-a distrat cu defensiva CFR-ului şi l-a învins pe Arlauskis cu un şut plasat din interiorul careului. Până la finalul primei reprize nu s-a mai întâmplat nimic, însă la scurt timp după reluare, în minutul 51, echipa lui Dan Petrescu a ratat o ocazie uriaşă prin Omrani, după un corner. Scoţienii ar fi putut să dea şi ei lovitura, în minutul 82, la fel cum, intraţi pe final de joc, Păun şi Ţucudean au trecut pe lângă gol în aceeaşi fază, în minutul 85.

Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, rezultat care o face pe Celtic să fie mai aproape de calificare, însă meciul retur, care se va juca marţea viitoare la Glasgow, se anunţă unul pe viaţă şi pe moarte pentru cele două echipe.