Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”
VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane

VIDEO | CFR, VICTORIE MARE ŞI CALIFICARE LA GLASGOW. CE URMEAZĂ PENTRU CAMPIONI

Noutăți Publicat pe 14 aug 2019

Campionii României porneau abia cu şansa a doua pe Celtic Park, în faţa a peste 60.000 de scoţieni fanatici care aşteptau o simplă formalitate din partea favoriţilor. Numai că, în direct la LOOK PLUS, băieţii lui Dan Petrescu au reuşit, probabil, cel mai bun meci din acest sezon şi s-au calificat spectaculos în play-off-ul UEFA Champions League.

După 1-1 în tur, la Cluj, ardelenii au deschis scorul şi în Scoţia. Omrani a centrat perfect, iar Deac a reluat cu capul imparabil. 1-0 pentru clujeni, din minutul 27, dar greul era abia la început.

După reluare, Celtic a pus stăpânire pe joc şi a marcat de două ori consecutiv, în minutele 51 şi 61, prin Forrest, respectiv Eduard. Bucuria gazdelor a durat puţin, pentru că Omrani a înscris din penalty, în minutul 74, după o gravă eroare a defensivei scoţiene. Şi totuşi, Celtic a mai lovit o dată, în minutul 76, când Christie a lăsat impresia că Celtic nu mai poate fi oprită din drumul spre grupe. A fost doar o iluzie, pentru că acelaşi Omrani a trimis în plasă după doar patru minute, iar CFR era deja calificată la acest scor. Doar că, intrat între timp pe teren, Ţucudean a mai scuturat o dată plasa porţii gazdelor, în prelungiri, iar băieţii lui Dan Petrescu se califică în stil de marce echipă, cu o victorie spectaculoasă în templul lui Celtic, 4-3.

Pentru CFR urmează acum o nouă dublă, cu Slavia Praga, primul meci săptămâna viitoare. Miza e enormă. Dacă va trece de cehi, campioana României va accede în grupele UEFA Champions League, acolo unde se joacă adevăratul fotbal.