Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului
Unai Emery a semnat Unai Emery a semnat
NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza

VIDEO | Chelsea - Bayern 0-3. Bavarezii se pot considera calificaţi în sferturile UEFA Champions League

Fotbal Internațional Publicat pe 26 feb 2020

Bayern s-a impus în această seară în faţa lui Chelsea, 3-0 pe „Stamford Bridge”, în prima manşă a optimilor UEFA Champions. După 0-0 la pauză, nemţii s-au dezlănţuit în repriza secundă, iar Lewandowski şi Gnabry au fost responsabili cu golurile.

Primele două reuşite au venit în decursul a doar 3 minute (51 şi 54) şi i-au dezechilibrat pe englezi. La ambele reuşite, polonezul l-a servit ideal pe Ganbry, care a finalizat ca la carte. Lewnadowski şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, cu un sfert de oră înainte de final, şi a închis tabela. Pe final, Chelsea a rămas în inferioritate, după ce Marcos Alonso a fost eliminat, în minutul 83, pentru lovirea unui adversar. Spaniolul a primit direct cartonaşul roşu, după analiza VAR.

După 3-0 la Londra, Bayern este ca şi calificată în sferturile competiţiei, iar Chelsea ar avea nevoie cu adevărat de un miracol ca să remonteze în Germania.