VIDEO | CHELSEA PLEACĂ DE LA AMSTERDAM CU 3 PUNCTE, IAR LEIPZIG CÂȘTIGĂ GREU CU ZENIT - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

Ajax Amsterdam a fost învinsă pe teren propriu, 0-1 cu Chelsea, într-un meci din etapa a 3-a a grupelor UEFA Champions League. În direct pe LOOK PLUS, rezerva Michy Batshuayi a marcat unicul gol al partidei cu 3 minute înainte de final.

În grupa G, Leipzig a reușit să se impună pe teren propriu cu 2-1 în fața lui Zenit Sankt Petersburg. Rușii au deschis scorul prin fundașul Yaroslav Rakitsky, în minutul 25, dar nemții au revenit și au punctat de două ori în repriza secundă, prin Laimer (minutul 49) și Sabitzer (59).