Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chindia – Sepsi 1-2. Revenire spectaculoasă pentru echipa din Sfântu Gheorghe, care e pe locul 4 în Liga 1

Superliga Publicat pe 23 nov 2020

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat meciul din deplasare cu Chindia Târgovişte, scor 2-1, în etapa a 11-a din Liga 1. La Ploieşti, Chindia a condus la pauză, dar a fost depăşită net în repriza a doua.

Raportul şuturilor pe poartă a fost 7-1 pentru Sepsi. Leo Grozavu a beneficiat de o bancă de rezerve mai valoroasă, iar jucătorii care au intrat pe teren în repriza a doua au făcut diferenţa. Aganovic, Safranko şi Achahbar au fost implicaţi în cele două reuşite.

Min. 90+4: S-a încheiat meciul! Chindia - Sepsi 1-2

Clasamentul Ligii 1

Min. 89: Ocazie pentru Sepsi! Portarul Aioani l-a blocat excelent pe Gal-Andrezly, la 12 metri de poartă.

Min. 85: Câte o înlocuire în cele două echipe! La Chindia a ieşit Popa şi a intrat Neicuţescu, la Sepsi a ieşit Purece şi a intrat Gal-Andrezly.

Min. 81: Încă o schimbare la Chindia! Iese Raţă, intră Cherchez.

Min. 79: Dublă schimbare la Chindia! Ies Florea şi Dulca, intră Mihai Costea şi Yameogo.

Min. 78: GOL pentru Sepsi! 1-2! A înscris Achahbar, cu un şut în forţă de la 20 de metri.

Min. 75: Situaţie clară în repriza a doua! Raportul şuturilor pe poartă este 4-0 pentru Sepsi.

Min. 73: Chindia a cerut penalty! Daniel Popa a căzut în careu şi a protestat vehement. Pe reluare se poate observa că atacantul era în ofsaid.

Min. 68: GOL pentru Sepsi! 1-1! Aganovic a înscris, cu un şut de la marginea careului.

Min. 63: Încă două schimbări la Sepsi! Au ieşit Golofca şi Bajrovic, au intrat Aganovic şi Safranko.

Min. 60: Cartonaş galben pentru Dulca (Chindia)!

Min. 56: Cartonaş galben pentru Golofca (Sepsi)!

Min. 46: A început repriza a doua! Două schimbări la Sepsi: au ieşit Petrila şi Fofana, au intrat Istvan Fulop şi Achahbar.

Min. 45: S-a încheiat prima repriză! Chindia - Sepsi 1-0

A fost o repriză slabă! S-a înscris din singura ocazie clară de gol.

Min. 39: GOL pentru Chindia! 1-0! A înscris Denis Dumitraşcu, după o eroare în defensiva lui Sepsi.

Min. 25: Cartonaş galben pentru Raţă (Chindia)!

Min. 15: Debut echilibrat de meci! Niciuna dintre echipe nu şi-a creat vreo ocazie de gol.

Min. 1: A început meciul de la Giurgiu!

UPDATE 17:30 Iată echipele de start:

Chindia Târgovişte – Sepsi, din etapa a 11-a din Casa Liga 1, e de la 18:00 pe Look Sport +.

Sepsi a făcut o primă jumătate de tur bună, fiind în acest moment pe locul 6 în campionat. Nici Chindia nu stă însă rău. După ce sezonul trecut a fost la un pas de Liga 2, jucând barajul de menţinere cu CS Mioveni, acum e pe 8, cu 14 puncte.

În meciurile precedente din Casa Liga 1 echipa lui Emil Săndoi s-a impus cu 1-0 cu U Craiova, în timp de Sepsi a făcut 1-1 acasă cu FC Hermannstadt. Sezonul trecut cele două s-au întâlnit de patru ori, iar de fiecare dată Sepsi a ieşit pe plus, cu trei victorii şi un rezultat de egalitate.

Echipele probabile:

• Chindia: Aioani – Căpuşă, Piţian, Iacob, Bourama – Neguţ, Dulca, Raţă, Dumitraşcu – Popa, Florea
  • Sepsi: Fernandez – Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan – Aganovic, Fofana, Fulop – Petrila, Safranko, Mitrea