Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint

VIDEO | Chindia, trimisă în "B" de George Găman. Centralul a luat o decizie inexplicabilă în meciul de la Iaşi

Chindia Târgoviște Publicat pe 2 aug 2020

Chindia Târgovişte, prima echipă retrogradată matematic din Liga 1, a cerut penalty în repriza secundă a meciului cu Poli Iaşi.

Passaglia a marcat unicul gol al meciului din Copou, din penalty, în minutul 48. Dâmboviţenii au cerut, la rândul lor, lovitură de la 11 metri, în minutul 62, pentru un henţ comis în careul ieşenilor. Deşi henţul s-a produs chiar sub privirile sale, iar mingea era pe traiectoria porţii, centralul George Găman a lăsat jocul să continue.

Dacă nu pierdea, Chindia ar fi sperat în continuare în salvare, însă şansele dâmboviţenilor ar fi fost, chiar şi aşa, minime