România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini
Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur
Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine” Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine”

VIDEO | Cicâldău, golgheterul Craiovei! "Echipa arată bine. Nu ne uităm la cei din faţă"

CS Universitatea Craiova Publicat de Andrei Ionascu pe 19 feb 2021

Universitatea Craiova a câştigat meciul de pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 1-0, în etapa a 24-a din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport. ‘Alb-albaştrii’ s-au apropiat la un punct de primele clasate, FCSB şi CFR Cluj. Alex Cicâldău a înscris un gol superb din lovitură liberă şi este golgheterul echipei, cu 8 reuşite. Mijlocaşul este încrezător în privinţa şanselor echipei sale la titlu.

Alex Cicâldău a fost înger şi demon pentru Craiova. Mijlocaşul a ratat o ocazie imensă în minutul 15, când a şutat în bară din câţiva metri.

Cicâldău şi-a luat revanşa în minutul 33, când a executat perfect o lovitură liberă de la marginea careului.

Universitatea Craiova are cinci meciuri consecutive fără gol primit şi a prelungit seria de partide fără înfrângere la 11 (10 în Liga 1 şi unul în Cupa României).

"Înainte să înscriu, am avut o ocazie foarte mare, dar nu este nicio problemă, se mai întâmplă. Important este că am luat cele 3 puncte. Nu ne uităm la cei din faţă, trebuie să ne uităm prima dată la noi. În prima repriză, am avut destul de multe ocazii, iar în ultimele minute am apărat rezultatul.

Cred că echipa arată bine. Bineînţeles, e loc de mai bine. Lucrăm la antrenamente să pasăm cât mai mult şi cât mai repede. Dacă selecţionerul consideră că merit să fiu la echipa naţională, voi fi acolo", a spus Alex Cicâldău, la finalul partidei.