Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Cine este Silvian Cristescu, omul care era pus pe distrugere la Craiova - Botoşani? Dan Petrescu s-a numărat printre victimele sale

CS Universitatea Craiova Publicat pe 9 mai 2021

Partida dintre Universitatea Craiova şi FC Botoşani, încheiată cu victoria oaspeţilor, scor 2-3, a stârnit un imens scandal, pe lângă spectacolul oferit de fotbalişti. Directorul sportiv al oltenilor a fost cu greu ţinut să nu sară la bătaie în minutul 42 al meciului. Imaginile surprinse arată cum oficialul Universităţii l-a speriat cu furia sa până şi pe centralul partidei, Marian Barbu.

Temperamentul său vulcanic poate fi explicat şi prin pasiunea pe care o are faţă de echipă. De-a lungul carierei sale, fostul mijlocaş cu cinci selecţii în naţionala României a jucat pentru Universitatea Craiova peste 230 de meciuri. În anul 2002, acesta a mai îmbrăcat tricoul Stelei Bucureşti, evoluând de-a lungul carierei sale şi pentru Extensiv Craiova.

De cuvintele acide ale lui Cristescu nu a scăpat nici măcar Dan Petrescu. În vara lui 2020, oficialul trupei din Bănie l-a făcut pe ”Bursuc” mercenar, deranjat de comentariile fostului antrenor al ”feroviarilor” la adresa arbitrajului.

"Nu poţi să spui că CFR este familia lui Dan Petrescu din moment ce este un mercenar care ia 500 de mii de euro salariu, atâta are Dan Petrescu salariu la CFR, 500 de mii de euro pe an. Când pierde cred că e singurul antrenor din România sau din lume care când a pierdut, de vină a fost arbitrajul. Mai nou nu face referire doar la echipa din sud, face referire şi la celalalte echipe din ţară care se află în lupta pentru titlu. Anul trecut a fost cu FCSB, anul ăsta asta suntem noi.

Ce a făcut Universitatea Craiova de-a lungul istoriei ei de este aşa de acuzată acum în privinţa arbitrajului? Practic nu îmi dau seama şi îl întreb pe domnul Dan Petrescu ce face la Cluj. Antrenează sau este critic de arbitri? Să nu uităm meciul de la CFR că nu găseau "varză"  şi nu am avut nicio explicaţie a lui Dan Petrescu pentru ce s-a întâmplat în prima repriză.”, sunt cuvintele rostite de Silvian Cristescu, în vara anului trecut, la adresa lui Dan Petrescu, la Pro X.