Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona
Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă
All-season, avantaje şi dezavantaje All-season, avantaje şi dezavantaje
VIDEO | Corviul Hunedoara - Gloria Buzău, astăzi, ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Continuă lupta pentru promovare VIDEO | Corviul Hunedoara - Gloria Buzău, astăzi, ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Continuă lupta pentru promovare
Marius Şumudică, ofertat din nou de o echipă din Superligă! "Azi dimineaţă m-au sunat" Marius Şumudică, ofertat din nou de o echipă din Superligă! "Azi dimineaţă m-au sunat"

VIDEO | CINE ÎI MAI OPREŞTE? LAZIO O ÎNVINGE PE JUVE ŞI INTRĂ ÎN LUPTA PENTRU TITLU ÎN ITALIA

Video Publicat pe 7 dec 2019

Lazio a câştigat clar cu Juventus, 3-1, iar victoria din această seară vine să confirme faptul că adversara CFR-ului din grupele Europa League are forţa să se bată pentru titlu în Italia. În direct pe Look Sport 2, Juventus a lovit prima, în minutul 25, când Ronaldo l-a învins pe Strakosha.

Lazio, care nu mai câştigase în faţa lui Juve din 2003, a egalat în prelungirile primei reprize prin Felipe. Iar în repriza secundă, lucrurile au mers din ce în ce mai bine pentru gazde, după ce Juan Cuadrado a fost eliminat în minutul 69, iar campioana Italiei a rămas să joace în inferioritate. Cinci minute mai târziu, Milinkovic-Savic a făcut 2-1, iar lazialii şi-au permis şi luxul de a rata un penalty, prin Immobile (minutul 79). Caicedo a făcut însă 3-1 în prelungiri şi a risipit dubiile, iar Lazio a obţiniut o victorie mare, care îi consolidează locul 3 deţinut în Serie A. Cu 33 de puncte, echipa lui Izaghi este la doar 3 lungimi în spatele lui Juventus şi la 6 în urma liderului Inter Milano, iar titlul nu mai pare o Fata Morgana pentru echipa din capitala Italiei.