”Şi eu am fost copil de mingi”. În prag de titlu, Ştefan Târnovanu a avut o reacţie emoţionantă ”Şi eu am fost copil de mingi”. În prag de titlu, Ştefan Târnovanu a avut o reacţie emoţionantă
Se conturează modificări la Rapid în această vară. ”Vor fi mulţi jucători care vor pleca” Se conturează modificări la Rapid în această vară. ”Vor fi mulţi jucători care vor pleca”
Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie
Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei
Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil” Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil”

VIDEO | CINE ÎI MAI SALVEAZĂ? „U” CLUJ PIERDE DIN NOU ŞI E PENULTIMA ÎN CLASAMENTUL LIGII SECUNDE

Video Publicat pe 14 sep 2019

Considerată iniţial una dintre marile favorite la promovarea în Liga 1, „U” Cluj îşi dezamăgeşte fanii în acest început de sezon. După ce la finele ediţiei trecute de campionat ratau de puţin promovarea, în urma unui baraj cu Hermannstadt, acum, clujenii sunt de nerecunoscut.

În cele 6 meciuri jucate până acum, „studenţii” au obţinut o singură victorie şi au pierdut 5 meciuri, ultimele patru consecutive. Azi, la Călăraşi, Universitatea Cluj a pierdut din nou, 2-3 cu Dunărea, şi îşi continuă picajul, aterizând pe locul 19 în clasamentul ligii secunde, cu numai 3 puncte. De cealaltă parte, Dunărea este pe locul 13, cu 8 puncte.

Kay, în minutul 2, a deschis scorul pentru ardeleni, însă gazdele au lovit de două ori în prima repriză, prin Ekollo (minutul 26) şi Mendy (43). Clujeanul Crăciun a restabilit egalitatea, la un sfert de oră de la reluarea meciului, însă ultimul cuvânt l-au avut tot cei de la Dunărea Călăraşi. Şandru a stabilit rezultatul final, 3-2, în minutul 77, transformând o lovitură de pedeapsă.