VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”
VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul” VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul”
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată

VIDEO | CLINCENIUL CÂŞTIGĂ DERBY-UL NOU-PROMOVATELOR ŞI O TRIMITE PE CHINDIA PE ULTIMUL LOC

Superliga Publicat pe 9 aug 2019

Academica Clinceni a câştigat clar, 3-1 cu Chindia Târgovişte, şi reuşeşte să-şi treacă în cont primele 3 puncte. Într-un anonimat total, pe un stadion gol, Chindia a deschis rapid scorul, prin Burlacu. Gazdele au revenit în minutul 19, când Vojtus a restabilit egalitatea, iar Barbu a răsturnat situaţia pe tabela de marcaj, în minutul 24, cu un şut de excepţie care i-a adus în avantaj pe ilfoveni. Scorul final a fost stabilit în repriza secundă, când Buziuc (foto, jos) a marcat în minutul 63.

Clinceniul părăseşte ultimul loc, iar cele 3 puncte câştigate azi îi permit să urce până pe poziţia a 12-a, în timp ce dâmboviţenii cad chiar pe locul 14, ultimul în clasament.