”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | CLINCENIUL SCOATE O REMIZĂ CU SEPSI ŞI EGALEAZĂ FCSB LA PUNCTE. CE ECHIPE OCUPĂ ULTIMELE 3 LOCURI

Superliga Publicat pe 24 aug 2019

Academica Clinceni şi Sepsi au terminat la egalitate, 1-1, iar echipa ilfoveană egaşează FCSB în clasament. Golurile au fost marcate de Cebotaru, pentru gazde, din penalty, în minutul 24, respectiv Karanovic, în minutul 37. Academica a jucat în inferioritate numerică în ultimul sfert de oră, după ce Achim a văzut al doilea cartonaş galben.

În acest moment, Clinceniul este pe locul 13, penultimul, cu 4 puncte, tot atâtea câte are şi FCSB. Diferenţa este că echipa lui Gigi Becali, care este pe locul 12, antepenultimul, are un golaveraj ceva mai bun, dar şi un joc mai puţin disputat. Pe ultimul loc se află în continuare Dinamo, care are numai 3 puncte, obţinute chiar în confruntarea directă cu Academica.

De cealaltă parte, Sepsi rămâne neînvinsă după 7 meciuri. Echipa din Sfântu Gheorghe ocupă acum locul 7 şi are 9 puncte.