VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | CLUB BRUGGE O EGALEAZĂ DRAMATIC PE GALATASARAY ŞI E CA ŞI CALIFICATĂ ÎN PRIMĂVARA EUROPEANĂ. CE S-A ÎNTÂMPLAT LA MOSCOVA

Video Publicat pe 26 nov 2019

Galatasaray Istanbul şi Brugge au terminat la egalitate, 1-1, în grupa A din cadrul UEFA Champions League. În direct pe Look Sport, turcii au deschis scorul rapid, în minutul 11, când Buyuk l-a învins pe Mignolet. Brugge a pus apoi stăpânire pe joc şi a reuşit să egaleze în minutul 90+2 prin Diatta. Autorul golului a văzut imediat galben, după ce şi-a dat jos tricoul pentru a sărbători, iar cum mai avea un galben luat înainte, a fost eliminat. Şi tot atunci a văzut şi Mata al doilea galben - şi implicit cartonaşul roşu - astfel că belgienii au terminat cele 8 minute suplimentare cu doi jucători mai puţin pe teren, dar au reuşit să reziste până la capăt.

Belgienii pleacă de la Istanbul cu un punct mare cât o calificare. Cum în etapa următoare, ultima, ambele echipe vor avea meciuri imposibile - Galatasaray la Paris cu PSG, iar Brugge acasă, cu Real Madrid, belgienii sunt favoriţi să obţină calificarea în primăvara europeană. În acest moment, înaintea derby-ului dintre Real Madrid şi Paris Saint-Germain, clasamentul arată astfel:

În grupa D, Leverkusen a reuşit să se impună la Mosocova, 2-0 cu Lokomotiv, după ce pierduseră în tur, în Germania, 1-2. În direct pe Look Plus, Zhemaletdinov a deschis scorul încă din minutul 11 cu un gol nefericit în propria poartă. Nemţii au intrat la pauză în avantaj, iar la 10 minute de la reluare au dat lovitura decisivă prin Bender.

Leverkusen este acum sigură de calificarea în primăvara europeană, cel mai probabil în Europa League. Totuşi, „aspirinele” mai au şanse chiar şi la locul 2 în clasament şi implicit să se califice în faza următoare a UEFA Champions League. Înaintea meciului dintre Juventus şi Atletico, clasamentul arată astfel: