Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”
VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan

VIDEO | Concluzia amară a lui Leo Grozavu după remiza cu Poli Iaşi: ”Aici e problema, că m-am şi agitat şi nu a fost cu folos”

Poli Iași Publicat pe 5 feb 2021

Leo Grozavu, antrenorul lui Sepsi Sfantu Gheorghe, a fost scurt şi la obiect după ce echipa sa a pierdut două puncte cu Poli Iaşi la ultima fază a meciului. Tehnicianul a declarat că nu vrea să audă scuze legate de oboseala jucătorilor săi, în contextul problemelor provocate de coronavirus, şi că fiecare trebuie să îşi găsească resurse.

”E adevărat că există dezamăgire când conduci cu 3-1 şi a doua repriză nu mai reuşeşti să faci acelaşi joc. Nu are rost să găsim acum scuze. E clar, şi la noi sunt multe greşeli. Din păcate mai erau 30 de secunde, asta e. Aici e problema, că m-am şi agitat şi nu a fost cu folos. Scuze se pot găsi multe, în momentul de faţă fiecare trebuie să încerce să gasească resurse. L-am şi spus jucătorilor, nu vreau să aud scuze.”, a declarat Leo Grozavu, la finalul meciului.

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, în care adversarii au egalat la ultima fază a jocului.

Poli Iaşi a deschis scorul prin Vega, în minutul 2. Pentru Sepsi au înscris apoi L. Fulop ’17 (penalti), Safranko ’19 şi Golofca ’42.  În minutul 77, a marcat şi Calcan, pentru oaspeţi, iar scorul final a fost stabilit de Gaitan, în minutul 90+4.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Fejer – Deligiannidis, Bouhenna, Ninaj, M. Ştefănescu – Achahbar (Nouvier ’71), Eder Gonzales, L. Fulop – Golofca (Dumiter ’75), Safranko, Petrila (Tamas ’46). Antrenor: Leo Grozavu.

Poli Iaşi: Brînză – Onea, R. Popa, Mihalache, Buşu – Moisa (Vanzo ‘1, Zajmovic ’64), Gaitan, Passaglia – Popadiuc (Calcan ’73), Vega, D. Flores (Baxevanos ’65). Antrenor: Andrei Cristea.

Cartonaşe galbene: Safranko ’62, Gonzalez ’76, Ştefănescu ’89, Fejer ‘90+1 / Onea ’16, Passaglia ’25, Buşu ’87, Vega ‘89.

Arbitri: George Cătălin Găman - Adrian Popescu, Ferencz Tunyogi - Viorel Nicuşor Flueran.

Observator: Laszlo Sajtos.