Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat

VIDEO | CORMORANII, MAI VITEJI DECÂT DRAGONII. LIVERPOOL MERGE ÎN SEMIFINALE DUPĂ UN RECITAL LA PORTO

Video Publicat pe 18 apr 2019

Liverpool nu a avut nicio emoţie în a doua manşă cu FC Porto. După doar 26 de minute, englezii au făcut 1-0 prin Sadio Mane. Tuşierul a semnalizat, însă, o poziţie de offside. Cu toate acestea, centralul a validat reuşita după consultarea probei video. În repriza a doua, Mohamed Salah a majorat avantajul pentru cormorani.

Speranţele dragonilor s-au reaprins în minutul 68, când Eder Militao a făcut 1-2. Bucuria acestui gol a fost, însă, umbrită de Roberto Firmino. Brazilianul a marcat în urma unei centrări venite de la Henderson. S-a terminat 4-1 pentru Liverpool, ultimul gol fiind înscris de Virgil van Dijk. În urma acestui rezultat, elevii lui Klopp se califică în semifinalele Champions League. Adversara englezilor va fi FC Barcelona, cu care se vor bate pentru un loc în finală.