Radu Banciu, declaraţie surprinzătoare în direct pe Look Plus! Motivul pentru care şi-a dorit ca Viitorul să nu joace în play-off Radu Banciu, declaraţie surprinzătoare în direct pe Look Plus! Motivul pentru care şi-a dorit ca Viitorul să nu joace în play-off
VIDEO | Atletico Madrid - Villarreal 3-1. Trupa lui Simeone îngenunchează „Submarinul Galben” şi urcă pe locul 3 în La Liga VIDEO | Atletico Madrid - Villarreal 3-1. Trupa lui Simeone îngenunchează „Submarinul Galben” şi urcă pe locul 3 în La Liga
Papură vede jumătatea plină a paharului. „E îmbucurător că ne-am creat situaţii împotriva unei echipe care se apără supranumeric” Papură vede jumătatea plină a paharului. „E îmbucurător că ne-am creat situaţii împotriva unei echipe care se apără supranumeric”
Dan Petrescu a avut replica serii: „Craiova arată bine, rezultatul nu prea arată”. Ce spune despre play-off Dan Petrescu a avut replica serii: „Craiova arată bine, rezultatul nu prea arată”. Ce spune despre play-off
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-2. Campioana defilează în Oltenia şi îşi face moral pentru returul cu Sevilla VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-2. Campioana defilează în Oltenia şi îşi face moral pentru returul cu Sevilla
VIDEO | Fenerbahce - Galatasaray 1-3. „Ienicerii” lui Terim câştigă pe „Şukru Saracoglu” şi egalează la puncte liderul VIDEO | Fenerbahce - Galatasaray 1-3. „Ienicerii” lui Terim câştigă pe „Şukru Saracoglu” şi egalează la puncte liderul

VIDEO | CORREA ŞI FELIPE ADUC PRIMELE 3 PUNCTE PENTRU ATLETICO MADRID, ÎN 2020

Video Publicat pe 4 ian 2020

Atletico Madrid a reuşit să se impună pe teren propriu, 2-1, în meciul cu Levante. În direct pe Look PLUS, madrilenii au deschis scorul încă din minutul 13, prin Correa, dar oaspeţii au restabilit egalitatea după numai 3 minute, când Roger l-a învins pe Oblak.

Doar două minute s-au bucurat cei de la Levante de acest scor, pentru că Felipe a înscris din nou pentru Atletico, golul său fiind decisiv pentru soarta celor 3 puncte.

După acest succes, Atletico face 35 de puncte şi profită de rezultatul de egalitate de ieri dintre Sevilla şi Athletic Bilbao (1-1) pentru a urca pe locul 3. Echipa lui Cholo Simeone este devansată doar de Real (40 de puncte) şi Barcelona (39). De cealaltă parte, Levante se află pe poziţia a noua cu 26 de puncte.