Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire

VIDEO | CORREA ŞI FELIPE ADUC PRIMELE 3 PUNCTE PENTRU ATLETICO MADRID, ÎN 2020

Video Publicat pe 4 ian 2020

Atletico Madrid a reuşit să se impună pe teren propriu, 2-1, în meciul cu Levante. În direct pe Look PLUS, madrilenii au deschis scorul încă din minutul 13, prin Correa, dar oaspeţii au restabilit egalitatea după numai 3 minute, când Roger l-a învins pe Oblak.

Doar două minute s-au bucurat cei de la Levante de acest scor, pentru că Felipe a înscris din nou pentru Atletico, golul său fiind decisiv pentru soarta celor 3 puncte.

După acest succes, Atletico face 35 de puncte şi profită de rezultatul de egalitate de ieri dintre Sevilla şi Athletic Bilbao (1-1) pentru a urca pe locul 3. Echipa lui Cholo Simeone este devansată doar de Real (40 de puncte) şi Barcelona (39). De cealaltă parte, Levante se află pe poziţia a noua cu 26 de puncte.