Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”
OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

VIDEO | Costel Enache nu e mulţumit de jocul echipei! "Sunt un pic supărat, pentru că pot mai mult"

U Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 26 feb 2021

Universitatea Cluj a câştigat meciul de pe teren propriu cu CSM Slatina, scor 2-1, în etapa a 17-a din Liga a 2-a, în direct pe Look Sport. 'Şepcile roşii' ajung în zona play-off-ului, după o victorie obţinută în minutul 90+5, în urma unui corner. Antrenorul Costel Enache s-a declarat nemulţumit de jocul echipei şi a anunţat că are aşteptări mai mari din partea jucătorilor.

Meciul părea că se îndreaptă către un rezultat de egalitate. Ogbu a deschis scorul pentru gazde în minutul 33, iar Manea a egalat în minutul 38.

Israelianul Golan a dat lovitura în minutul 90+5. Toate cele trei goluri au venit în urma unor cornere.

'U Cluj' are patru victorii consecutive în Liga a 2-a. Echipa antrenată de către Costel Enache a urcat pe locul 4 în clasament.

"Lupta e echilibrată, echipele sunt foarte apropiate. E normal ca lucrurile să sufere, aveam doar un meci oficial câştigat în 2021. Rămânem cu punctele astăzi, dar sunt un pic supărat, pentru ştiu că băieţii mei pot mai mult. Le ştiu potenţialul, n-au fost într-o zi bună, evident. Poate că n-am fost inspiraţi cu o parte dintre antrenamente.

Nu aştept un joc de posesie, dar aştept un joc mult mai eficient ofensiv. Am fost puţin cam lenţi şi n-am reuşit să desfacem apărarea. Am avut câteva ocazii, nu le-am fructificat şi pe final am tremurat. Cred că acest gol a fost ca o recompensă pentru încrederea jucătorilor şi a muncii făcute.

Am stabilit să strângem cât mai multe puncte, iar restul... Dumnezeu cu mila! Am făcut greşelile noastre, am scăpat puncte aiurea. Nu dau vina pe COVID, am stat 2 săptămâni în carantină", a spus Costel Enache.