Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024
Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona
Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă
All-season, avantaje şi dezavantaje All-season, avantaje şi dezavantaje

VIDEO | Craiova lui Mititelu ştie să înscrie doar din afara careului! Trei EUROGOLURI marcate de olteni contra Ripensiei, în doar 38 de minute

CS Universitatea Craiova Publicat pe 9 sep 2020

U Craiova a trei goluri de toată frumuseţea - toate din afara careului, în prima repriză a meciului cu Ripensia Timişoara, partidă restantă din prima etapă a Ligii 2.

În direct pe Look Plus, Dragoş Albu (19 ani), mijlocaş crescut la FC Utrecht, a deschis scorul pentru olteni, după doar 16 minute. Puştiul Craiovei a plasat mingea în vinclul porţii adverse, cu un şut din afara careului.

Patru minute mai târziu, Călin Cristea a dus scorul la 2-0. Experimentatul mijlocaş de picior stâng a executat superb o lovitură liberă de la peste 20 de metri, lateral dreapta, plasând mingea în colţul scurt al porţii bănăţenilor.

Oltenii au continuat să facă spectacol, iar Andrei Ciolacu a prins şi el un şut de zile mari, în minutul 38, de la mai bine de 20 de metri, fără speranţe pentru Dobre.

Oltenii au ajuns la patru goluri marcate în acest sezon, toate din afara careului, după ce în primul meci, disputat contra celor de la Csikszereda (1-1), Marian Anghelina a marcat un gol din lovitură liberă.

Meciul dintre FC U Craiova şi Ripensia poate fi urmărit în direct pe Look Plus.