VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul ultimelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin

VIDEO | CRAIOVA LUI PIŢURCĂ A PUS LA RESPECT SIBIUL LUI NEAGOE

Video Publicat pe 24 nov 2019

Universitatea Craiova s-a impus lejer, 3-0 cu Hermannstadt Sibiu, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1. A fost succesul lui Victor Piţurcă, tehnicianul Craiovei, în faţa verişorului său, Eugen Neagoe. Însă victoria Craiovei nu poate fi pusă sub nicio formă sub semnul întrebării. Oltenii au fost superiori la toate capitolele, chiar dacă nu au forţat în permanenţă.

În direct pe Look Plus, Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 39 prin Bancu. Apoi, Cicăldău a majorat diferenţa (minutul 68), iar Viera şi-a învins propriul portar (minutul 76), stabilind scorul final.

Universitatea Craiova acumulează 31 de puncte şi urcă pe poziţia secundă, la 3 lungimi în spatele liderului CFR Cluj în timp ce Hermannstadt rămâne pe locul 13, retrogradabil, cu 14 puncte.