VIDEO | CRAIOVA LUI PIȚURCĂ A PUS LA RESPECT SIBIUL LUI NEAGOE - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

VIDEO | CRAIOVA LUI PIȚURCĂ A PUS LA RESPECT SIBIUL LUI NEAGOE

Universitatea Craiova s-a impus lejer, 3-0 cu Hermannstadt Sibiu, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1. A fost succesul lui Victor Pițurcă, tehnicianul Craiovei, în fața verișorului său, Eugen Neagoe. Însă victoria Craiovei nu poate fi pusă sub nicio formă sub semnul întrebării. Oltenii au fost superiori la toate capitolele, chiar dacă nu au forțat în permanență.

În direct pe Look Plus, Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 39 prin Bancu. Apoi, Cicăldău a majorat diferența (minutul 68), iar Viera și-a învins propriul portar (minutul 76), stabilind scorul final.

Universitatea Craiova acumulează 31 de puncte și urcă pe poziția secundă, la 3 lungimi în spatele liderului CFR Cluj în timp ce Hermannstadt rămâne pe locul 13, retrogradabil, cu 14 puncte.