VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun
VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League
Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma
Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord
La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren

VIDEO | Cristiano Ronaldo, de neoprit şi în 2021! Portughezul e al doilea cel mai bun marcator din istoria fotbalului, depăşind recordul lui Pele

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 3 ian 2021

Cristiano Ronaldo a înscris primul gol al echipei Juventus Torino în 2021, în meciul de pe teren propriu cu Udinese, scor 4-1. În minutul 31 al partidei transmise în direct pe Look Sport, starul portughez a reuşit o acţiune individuală şi a şutat în forţă din careu, la colţul lung. A fost golul cu numărul 757 în carieră pentru 'CR7', egalându-l pe legendarul Pele, al doilea cel mai bun marcator din istoria fotbalului. În repriza a doua, portughezul a mai înscris o dată.

Cristiano Ronaldo (35 de ani) are 758 de goluri pentru echipele de club şi pentru echipa naţională, în 1035 de meciuri. Brazilianul Pele are 757 de goluri în 815 partide oficiale.

Portughezul este golgheterul Serie A în acest sezon, cu 14 reuşite. În plus, Cristiano Ronaldo a bifat o nouă 'bornă' în carieră: a înscris minimum 20 de goluri pentru al 15-lea sezon consecutiv (pentru club şi echipa naţională).

În minutul 49 al meciului Juventus - Udinese, Cristiano Ronaldo a dat o pasă de gol genială pentru reuşita lui Aaron Ramsey.

În minutul 70, Cristiano Ronaldo a înscris din pasa lui Bentancur, devenind al doilea cel mai bun marcator din istoria fotbalului, înaintea legendarului Pele.

Cel mai bun marcator din istoria fotbalului este Josef Bican, cu 805 goluri.

Pe final de partidă la Torino, Zeegelaar a înscris pentru Udinese (minutul 90), iar Dybala a marcat pentru Juventus (minutul 90+3).

În urma acestei victorii, Juventus a urcat pe locul 5 în clasamentul din Serie A.

Sursa foto: Twitter Juventus