Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | CRIZĂ LA LYON. ECHIPA LUI TĂTĂRUŞANU A PIERDUT ŞI CU FOSTA ECHIPĂ LA CARE A APĂRAT ROMÂNUL, NANTES

Ligue 1 Publicat pe 28 sep 2019

Lyon se află în degringoladă şi pierde cu Nantes, 0-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 8-a a Ligue 1. Echipa la care este legitimat Ciprian Tătăruşanu nu a mai cunoscut gustul victoriei în ultimele 7 meciuri, în campionat şi în UEFA Champions League.

În direct pe LOOK SPORT 3. Lyon, cu Tătăruşanu din nou pe banca, a pierdut cu fosta echipă a portarului român, Nantes. Meciul a fost decis de un autogol. Brazilianul Fernando Marcal a comis-o în minutul 59, iar colegii săi nu au mai reuşit să remedieze situaţia până la finele celor 90 de minute de joc. Cu acest succes, „canarii” urcă pe primul loc în clasamentul provizoriu al Ligue 1, după 11 etape, având 16 puncte, dar şi un meci în plus faţă de PSG şi Angers, echipele clasate pe locurile 2 şi 3 cu câte 15 puncte. În schimb, Lyon traversează o criză şi nu a mai câştigat niciun meci dintre ultimele 7, incluzând aici şi partida din UEFA Champions League cu Zenit Sankt Petersburg (1-1). Lyon se află acum abia pe locul 11 şi are doar 9 puncte.