VIDEO | CRIZĂ LA LYON. ECHIPA LUI TĂTĂRUȘANU A PIERDUT ȘI CU FOSTA ECHIPĂ LA CARE A APĂRAT ROMÂNUL, NANTES - LOOKSPORT
Ligue 1 Noutăți Video

Lyon se află în degringoladă și pierde cu Nantes, 0-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 8-a a Ligue 1. Echipa la care este legitimat Ciprian Tătărușanu nu a mai cunoscut gustul victoriei în ultimele 7 meciuri, în campionat și în UEFA Champions League.

În direct pe LOOK SPORT 3. Lyon, cu Tătărușanu din nou pe banca, a pierdut cu fosta echipă a portarului român, Nantes. Meciul a fost decis de un autogol. Brazilianul Fernando Marcal a comis-o în minutul 59, iar colegii săi nu au mai reușit să remedieze situația până la finele celor 90 de minute de joc. Cu acest succes, „canarii” urcă pe primul loc în clasamentul provizoriu al Ligue 1, după 11 etape, având 16 puncte, dar și un meci în plus față de PSG și Angers, echipele clasate pe locurile 2 și 3 cu câte 15 puncte. În schimb, Lyon traversează o criză și nu a mai câștigat niciun meci dintre ultimele 7, incluzând aici și partida din UEFA Champions League cu Zenit Sankt Petersburg (1-1). Lyon se află acum abia pe locul 11 și are doar 9 puncte.