VIDEO | Dinamo încheie cu un eşec parcursul în grupele EHF European League VIDEO | Dinamo încheie cu un eşec parcursul în grupele EHF European League
VIDEO | Mai speră la Scudetto! Juve accelerează pe lângă Spezia, 3-0, şi revine la şapte puncte de liderul Inter VIDEO | Mai speră la Scudetto! Juve accelerează pe lângă Spezia, 3-0, şi revine la şapte puncte de liderul Inter
VIDEO | Cîmpanu, gol şi ratare imensă în Chindia - Craiova 0-1. "Este o revanşă. Am arătat că suntem o echipă mare" VIDEO | Cîmpanu, gol şi ratare imensă în Chindia - Craiova 0-1. "Este o revanşă. Am arătat că suntem o echipă mare"
Săndoi explică eliminarea din Cupă: "Aşa ceva e inadmisibil la Liga 1". Declaraţie de dragoste pentru Craiova: "E sufletul meu" Săndoi explică eliminarea din Cupă: "Aşa ceva e inadmisibil la Liga 1". Declaraţie de dragoste pentru Craiova: "E sufletul meu"
VIDEO | Nemulţumirea lui Ouzounidis după victoria cu Chindia: "Avem o problemă în atac" VIDEO | Nemulţumirea lui Ouzounidis după victoria cu Chindia: "Avem o problemă în atac"
Andrei Cristea, acuzat că i-a strigat "mai bine mureai la operaţie" arbitrului Radu Petrescu. EXCLUSIV | Reacţia conducerii lui Poli Iaşi Andrei Cristea, acuzat că i-a strigat "mai bine mureai la operaţie" arbitrului Radu Petrescu. EXCLUSIV | Reacţia conducerii lui Poli Iaşi

VIDEO | Croitoru, nemulţumit de jocul slab cu UTA. "A fost un meci anost, pe un teren greu"

Liga I Publicat de Andrei Ionascu pe 22 feb 2021

UTA şi FC Botoşani au remizat, scor 0-0, la Arad, în etapa a 24-a din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport. A fost un meci de luptă, fără multe ocazii de gol. Antrenorul echipei botoşănene, Marius Croitoru, s-a declarat dezamăgit de calitatea jocului şi a gazonului.

Raportul şuturilor pe poartă a fost 3-2 pentru UTA. Oaspeţii ar fi trebuit să primească un penalty în minutul 31, pentru un henţ în careu al lui Antal.

Spre finalul primei reprize, UTA a avut două ocazii mari de gol, dar Erico şi Hora n-au reuşit să-l învingă pe Hankic.

În repriza a doua, FC Botoşani a avut cea mai mare oportunitate de a înscrie. Keyta a sprintat către o minge în adâncime şi a rămas singur cu portarul, dar Balauru a ieşit inspirat şi a blocat mingea.

FC Botoşani are cinci meciuri consecutive fără înfrângere şi îşi consolidează poziţia în zona play-off-ului.

"Nu pot spune că sunt supărat, dar nici fericit. A fost un meci anost, pe un teren greu. Au avut ei două ocazii de a marca, am avut şi noi două ocazii. Dar n-a fost un joc cursiv, care să placă. N-a fost scopul meu să vin să iau un punct, dar atât s-a putut. N-a fost jocul pe care l-am dorit. Mergem mai departe.

Ne aşteaptă un meci foarte greu cu FCSB, pe care vrem să-l câştigăm, pentru a face încă un pas către obiectivul nostru", a spus Marius Croitoru.